29/02/12 - 13:50h

Tipsarević u četvrtfinalu Dubaija!

Srpski teniser Janko Tipsarević uspešno je prošao drugo kolo ATP turnira u Dubaiju, savladavši Italijana Flavia Ćipolu sa 2:1 u setovima.

J. Tipsarević666
F. Ćipola711

Janko Tipsarević

Janko je loše ušao u meč. Servis ga je slabo služio, ali je u preostala dva seta pokazao igru koja ga je dovela u top 10.
Ćipola je iskoristio prvu brejk loptu koju je imao i lako je poveo sa 3:0. Tipsarević se nije lako predao, pa je od narednih četiri gema osvojio tri, uključujući i brejk koji je vratio. Bilo je neizvesno, ali je Janko uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i povede sa 6:5. Nije iskoristio priliku za završavanje ovog seta, pa se Italijan izborio za taj-brejk, u kom je igrao fantastično i lako ga dobio (7:2).

Tipsarevićevu prepoznatljivu igru mogli smo da vidimo u drugom setu. Servis ga je mnogo bolje služio, pa je protivniku prepustio samo jedan gem. (6:1)

Nastavio je naš teniser sjajno i u trećem setu. Posle dva napravljena brejka imao je sigurnih 4:1, što je bilo dovoljno da posle dva sata i 16 minuta igre dođe do plasmana u četvrtfinale.

Jankov protivnik u borbi za polufinale biće bolji iz duela Đoković– Stakhovski. Janko i Nole su do sada odigrali četiri meča, a poslednji je, na završnom Masters turniru u Londonu, dobio Tipsarević. U prethodna tri duela pobedio je Đoković.
Sa Stakhovskim je igrao dva puta, i oba puta je pobednik bio Ukrajinac.