06/02/17 - 16:06h

TENISKE NADE (u14): Luka Kurtović i Natalija Senić osvajači Kupa Srbije!

Od 4. do 6. februara u Nišu dečaci i devojčice u konkurenciji do 14 godina takmičili su se na Kupu Srbije.

Luka Kurtovic (foto: TAZ)

Dečaci su igrali na terenima Teniske akademije Živković, a pobednik ovog turnira prve kategorije je Luka Kurtović iz kluba Setnet iz Beograda.

On je u finalu bio bolji od Marka Topoa, člana pančevačkog Dinama, sa 7:5, 6:3.

Treće mesto osvojili su Krsta Petrović, kog je Kurtović u polufinalu savladao sa 2:1, i Luka Jovanović od kog je sa istim rezultatom u borbi za finale bolji bio Topo.

L. Kurtović – M. Topo 7:5, 6:3

Najbolja kod devojčica bila je članica kluba Rado iz Kragujevca, Natalija Senić. U borbi za trofej je sa ubedljivih 6:1, 6:0 savladala Doroteju Petrović iz beogradskog Hartona.

Treće mesto u nešto starijoj konkurenciji podelile su sjajne jedanaestogodišnjakinje Darija Šuvirdenkova i Lola Radivojević.

N. Senić – D. Petrović 6:1, 6:0

Teme:   Doroteja Petrović, Luka Kurtović, Marko Topo, Natalija Senić, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti