10/07/17 - 13:18h

TENISKE NADE (u12): Aleksa Pisarić i Emilija Zdravković novi prvaci Srbije

Na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu održano je Letnje državno prvenstvo u kategoriji do 12 godina.

Emilija i Lola, finalistkinje u singlu, foto: TK TAZ

Najbolji u konkurenciji dečaka bio je Aleksa Pisarić, koji je u finalu, posle velike borbe koja je trajala više od dva sata, nadigrao Vuka Rađenovića – 7:6, 1:6, 6:3.

Treće mesto osvojili su Lazar Virijević i Zoran Ludoški, sa kojim smo nedavno uradili intervju i možete ga pročitati OVDE.

Šampioni u konkurenciji parova na ovom prvenstvu su Ludoški i Pisarić, koji je tako došao do duple krune.

A. Pisarić – V. Rađenović 7:6, 1:6, 6:3

Najbolja kod devojčica bila je Emilija Zdravković. Ona je u finalu pobedila Lolu Radivojević sa 6:1, 6:0. I Emilija i Lola su članice niškog TK TAŽ.

Treće mesto pripalo je Mii Ristić i Tijani Sretenović, a najbolje u konkurenciji dublova bile su Sanja Đurđević i Teodora Milić.

E. Zdravković – L. Radivojević 6:1, 6:0

Teme:   Aleksa Pisarić, Emilija Zdravković, Lazar Virijević, Lola Radivojević, Mia Ristić, Srpske teniske nade, Teniseri, Teniserke, Teodora Milić, Tijana Sretenović, Turniri, Vesti, Vuk Rađenović, Zoran Ludoški