29/03/24 - 12:25h

Šteta, šteta, šteta: Krajinović ispustio prvog favorita u Napulju!

Kakvu je šansu ispustio Filip Krajinović!

Već smo spremili naslov o najvećoj pobedi Filipa Krajinovića po povratku na teren, ali je Federiko Korija režirao veliki preokret i plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Napulju – 0:6, 7:6 (5), 6:2.

Bio je Srbin tako blizu trijumfa nad prvim nosiocem turnira i 87. teniserom sveta. U prvom setu nije ispustio ni gem, vodio je sa 4:2 u drugom, delovalo je da je priča završena, ali se Argentinac probudio u poslednjem trenutku, vratio brejk pa dobio taj-brejk, čime je slomio moral našem predstavniku.

Somborac je prethodno u prvom kolu sa 2:0 dobio Belgijanca Gertsa. Korija će se za polufinale boriti protiv boljeg iz duela Basilašvili-Mute.

Krajinović nakon nedavnog povratka profesionalnom tenisu ponovo mora da krči put osvajanjem bodova, ali je definitivno već napravio snažan korak napred ovom pobedom. Kao 446. na ATP rang listi, savladao je Koriju koji je 87.

Potrudio se Filip da ne dozvoli ni gem rivalu u prvom setu, iako je bilo par neizvesnih. Pogotovu šesti, u kojem je realizovao tek sedmu set loptu. Zbog toga je set trajao 34 minuta.

I na startu druge deonice Filip je oduzeo protivnički servis. Poveo je sa 2:0, čuvao servis do rezultata 4:2, ali nije uspeo da završi posao. Korija je iskoristio prvu set loptu u taj-brejku, dobio ga sa 7:5 i tako prelomio meč, pošto je treći set bio samo formalnost. Filip nije uspeo da povrati igru.

Podsetimo, najbolji njegov plasman je 26. mesto u aprilu 2018. godine. Igrao je i pet ATP finala (Pariz, Budimpešta, Stokholm, Hamburg i Kvins) i svih pet je izgubio.

Nagradni fond čelendžera u Napulju je 148.625 evra.

Teme:   Filip Krajinović, Teniseri, Vesti