21/09/23 - 10:27h

Šokantan poraz Ons Žabur u Gvadalahari!

Prva nositeljka eliminisana već u osmini finala!

Veliko iznenađenje u Gvadalahari – prvi favorit turnira neće igrati u četvrtfinalu – nju je eliminisala 54. teniserka sveta, Martina Trevisan. Italijanka je slavila u tri seta – 6:7, 7:5, 6:3, pa će se za polufinale, u ulozi favorita, boriti protiv Amerikanke Karolin Dolhajd.

Za Trevisan je ovo drugo četvrtfinale WTA 1000 turnira na tvrdoj podlozi ove sezone, pošto je proletos isti rezultat napravila u Majamiju. Sada ima lepu priliku da ode bar korak dalje.

Ovo je njena prva pobeda nad Ons Žabur, i prva pobeda nad Top 10 teniserkama od januara meseca, kada je savladala Mariju Sakari.

Borba sa Tunišankom trajala je čak tri sata i tri minuta. Žabur je u drugom setu servirala za meč pri vođstvu 5:4, imala je i 30:0 u tom gemu, ali je Italijanka na volšeban način uspela da se vrati, osvoji taj gem i naredna dva i uvede meč u treći set, koji je prelomila u svoju korist brejkom za 4:2.

Među osam najboljih je i Viktorija Azarenka – bivša broj jedan je razbila Veroniku Kudermnetovu 6:2, 6:1, reklo bi se neočekivano lako pošto je Ruskinja dobila prethodna dva međusobna okršaja.

Da bi odbranila prošlogodišnje polufinale, Beloruskinja će morati da savlada Karolin Garsiju u narednoj rundi.