Sjajni Đere u polufinalu Kicbila

Pobeda za nastavak pobedonosnog niza.

L. Đere66
P. Kaćin42

Laslo Đere odigrao je još jednu sigurnu partiju pobedivši tenisera iz Argentine Pedra Kaćina 2-0, po setovima 6-4, 6-2. Ovim trijumfom Đere je obezbedio polufinale prestižnog turnira u Kicbilu što će mu osigurati mesto među top 30 tenisera na ATP listi.

Naš teniser je u prvom setu napravio brejk u pravom trenutku, dok protivnik nije imao odgovor na Đereovu agresivnu igru sa povremenim izlascima na mrežu koji su gotovo po pravilu rezultovali  poenima. Drugi set je otvoren ranim brejkom koji je dao dodatni podsticaj za sigurnu završnicu gde je do kraja viđen još jedan brejk za konačni rezultat 6-2 u odlučujućem setu. Argentinac nije imao odgovor na odličnu igru našeg tenisera i čini se da je više nade polagao u vremenske prilike koje ipak nisu prekinule odličan meč.

U polufinalu Đere očekuje pobednika susreta između Dominika Tima i Artura Rinderkneša.