16/08/23 - 22:45h

SINSINATI: Cicipas slavio u dva taj-brejka, ispao Ćorić, Monfis čeka Novaka

Četvrti teniser sveta Stefanos Cicipas plasirao se u osminu finala Masters turnira Sinsinatiju.

Source: Getty Images Europe

Grk je posle sat vremena i 44 minuta igre bio bolji od domaćeg igrača Bena Šeldona u dva taj-brejka – 7:3, 7:2.

Ni u jednom od setova nije viđena nijedna brejk lopta. U prvom taj-brejku Cicipas je realizovao prvu set loptu, da bi i u drugom produžetku slavio prvom meč loptom.

Naredni protivnik biće mu Poljak Hubert Hurkač.

Hurkač je do osmine finala došao pošto je eliminisao branioca trofeja Bornu Ćorića.

Poljak je slavio nakon dva sata i 17 minuta i to preokretom – 5:7, 6:3, 6:3.

U prvom setu Hubert je imao brejk prednosti i rezultat od 5:2, ali je Ćorić uspeo da preokrene i dobije ovaj deo susreta.

Ipak, to nije omelo Hurkača u naredna dva seta, te je meč završio u svoju korist.

Sa turnira je ispao 12. igrač sveta, Aleks De Minor iz Australije.

Njega je eliminisao Francuz Gael Monfis posle dva sata provedenih na terenu rezultatom 7:5, 7:5.

Monfisa sada očekuje susret sa pobednikom duela Novaka Đokovića i Alehandra Davidoviča Fokine koji ćete moći da pratite OVDE.

Francuz je protiv Novaka igrao 18 puta, a nijednom nije uspeo da ostvari pobedu.

Teme:   Aleks de Minaur, Borna Ćorić, Masters u Sinsinatiju, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti