30/04/24 - 08:51h

Sabalenka preokrenula za četvrtfinale Madrida

Druga teniserka sveta Arina Sabalenka plasirala se u četvrtfinale turnira u Madridu.

Ona je posle dva sata i 25 minuta igre bila bolja od Danijel Kolins i to preokretom – 4:6, 6:4, 6:3.

Uspela je u prvom setu Sabalenka da vrati dva brejka rivalke, međutim Amerikanka je pred sam kraj iskoristila brejk/set loptu i povela sa 1:0.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk, a do njega je Sabalenka došla u devetom gemu i njime izborila izjednačenje.

Odlično je otvorila treći set i odmah vezala dva brejka. Uspela je Kolins da vrati jedan servis, ali to je bilo sve, pa je Arina prvom meč loptom, a na servis rivalke, dobila meč.

U četvrtfinalu će igrati sa Mirom Andrejevom koja je savladala Jasmin Paolini.

Ubedljivu pobedu zabeležila je Elena Ribakina.

Četvrta teniserka sveta je u susretu sa Sarom Bejlek slavila nakon sat vremena i 17 minuta rezultatom 6:1, 6:3.

Za plasman u polufinale Elena će se boriti sa Julijom Putincevom koja je napravila preokret u duelu sa Darijom Kasatkinom – 3:6, 6:2, 6:2.

Teme:   Arina Sabalenka, Masters u Madridu, Teniserke, Turniri, Vesti