16/02/24 - 22:40h

Roterdam: De Minor na Dimitrova u polufinalu, Grikspor čeka Sinera ili Raonića (Video)

De Minor potopio Rubljova!

Duel Sinera i Raonića daće poslednjeg polufinalistu ATP 500 turnira u Roterdamu.

U derbiju četvrtfinala, Aleks De Minor je savladao drugog nosioca Andreja Rubljova 7:6, 4:6, 6:3. Australijancu će naredni meč protiv Dimitrova biti prvo ATP 500 polufinale u dvoranskim uslovima.

Dva sata i 32 minuta trebalo mu je da ostvari trijumf koji je i svojevrsna osveta za nedavni poraz u osmini finala Australijan opena.

De Minoru je ovo čak četvrta pobeda nad top 10 igrača od početka godine, po čemu je najbolji na turu. Ujedno je prešao u vođstvo i kada je u pitanju međusobni skor sa Rubljovim (4:3).

Jedine brejk prilike u prvom setu imao je Rubljov, ali nije uspeo da ih iskoristi. De Minor je uspeo i da se vrati iz zaostatka u taj brejku i drugu set loptu pretvori u vođstvo od 1:0.

Rus je u drugom setu uspeo da dođe do brejka u trećem gemu, u devetom je servirao za izjednačenje, ali je De Minor spasio dve brejk/set lopte. U narednom gemu je spasio još tri, ali je Rubljov uspeo da izbori treći set.

Imao je Rubljov ponovo prvi priliku za brejk, ali kada je ispustio svoju šansu u petom gemu, u šestom je izgubio servis.

De Minor je u sedmom gemu spasio još jednu priliku za brejk, a zatim i jednu u devetom da bi nakon toga prvu meč loptu pretvorio u pobedu.

Andrey Rublev vs Alex de Minaur Highlights | Rotterdam 2024

Grigor Dimitrov je nastavio da briljira. Savladao je Aleksandera Ševčenka 7:6, 3:6, 6:4, za svoje četvrto polufinale u Roterdamu, i čak 13. pobedu od početka sezone, po čemu je neprikosnoven. Bugarin je, podsetimo, početkom 2024. osvojio ATP 250 u Brizbejnu. U Holandiji se bori za jubilarnu desetu titulu u karijeri.

Igraće sa De Minorom u subotu od 15.00. U pet dosadašnjih duela, Australijanac je slavio tri puta.

Dimitrov vs Shevchenko ENTERTAINING Quarter-Final Highlights | Rotterdam 2024

Domaća uzdanica Talon Grikspor je takođe u polufinalu, zahvaljujući trijumfu nad Emilom Rusuvorijem, 7:5, 7:6 (4). Njegov rival biće Janik Siner ili Miloš Raonić.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Roterdamu, Turniri