07/08/19 - 10:48h

RODŽERS KUP: Vekić uspešno startovala, Bertens u osmini finala, kraj za osmu i devetu teniserku sveta

Dona Vekić bila je uspešna u prvom kolu Rodžers kupa, dok je Kiki Bertens ostvarila plasman u osminu finala.

Dona Vekic

Hrvatica je savladala Medison Kiz iz Sjedinjenih Američkih Država.

U susretu koji je trajo dva i po sata, Dona je slavila nakon preokreta rezultatom od 3:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:5).

Naredna protinica joj je Svetlana Kuznjecova.

Bertens je za osminu finala nadigrala Amerikanku Frančesku Di Lorenco sa ubedljivih 6:2. 6:1, u duelu koji je trajao sat vremena.

U četvrfinalu će se sastati sa pobednicom meča AndreeskuKasatkina.

Iz daljeg takmičenja elimisana je deveta teniserka sveta, Arina Sabalenka.

Od Beloruskinje je na startu turnira bolja bila Anastasija Pavljučenkova iz Rusije.

Njih dve su na terenu provele nešto više od dva sata, a Pavljučenkova je slavila sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 7:5.

Ona će za osminu finala igrati sa Jelenom Ostapenko.

U drugom kolu poražen je pretrpela Amerikanka Sloan Stivens.

Osma igračicu WTA lista eliminisala je Maria Buzkova iz Češke rezultatom od 6:2, 7:5 nakon sata i 43 minuta provedenih na terenu.

Čehinja za četvrfinale igra sa boljom iz duela PavljučenkoOstapenko.