15/05/12 - 12:53h

Rim: Kraj za Jelenu već u prvom kolu

Posle poraza u prvom kolu Madrida, Jelena Janković je izgubila i u prvom kolu WTA turnira u Rimu. Od nje je bolja bila Rumunka Sorana Kirstea, 45. teniserka sveta.

J. Janković366
S. Kirstea647

Jelena Janković

Rumunka je već na početku krenula u napad. Oduzela je Jeleni servis u prvom gemu, ali joj naša teniserka nije dozvolila da napravi veliku razliku, pa je u četvrtom gemu napravila brejk za 2:2. Kirstea je ipak uspela da oduzme Jankovićevoj servis još dva puta do kraja seta, i dobije ga rezultatom 6:3.

U drugom setu smo videli čak pet brejkova, a naša teniserka je uspela da napravi jedan više od Rumunke. U devetom gemu je oduzela Kirstei servis koji je odveo do pobede u ovom setu – 6:4.

Treći, odlučujući set bio je veoma neizvestan. Brejkova nije bilo do šestog gema, kada je Kirstea povela sa 4:2. U trenutku kad je Rumunka servirala za pobedu, Jelena je napravila brejk i uspela da ostane u meču. Već u narednom gemu Kirstea je imala meč loptu na Jelenin servis, ali je nije iskoristila. Stigle su do izjednačenja od 6:6, što ih je odvelo u taj-brejk, koje je rezultatom 7:4 dobila rumunska teniserka.

Kirstea će u drugom kolu Mastersa u Rimu igrati protiv Šveđanke Sofie Arvidson, 61. teniserke sveta.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri