05/06/13 - 18:59h

RG: Novak lako do duela sa Nadalom!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa nakon što je sa 3:0 u setovima savladao nemačkog veterana, 35-ogodišnjeg Tomija Hasa. U borbi za finale Novak će igrati sa Rafaelom Nadalom.

N. Đoković677
T. Has365
Novak Djokovic

Baš onako kako smo se nadali, Novak je do plasmana u polufinale došao lako, a što je još bitnije, na terenu nije proveo mnogo vremena. Meč između najboljeg tenisera sveta i Nemca Tomija Hasa trajao je dva sata i šesnaest minuta, a Đoković je slavio sa 3:0 u setovima.

Prvi deo meča Novak je dobio sa 6:3 nakon što je protivniku dva puta oduzeo servis. Bez mnogo muke poveo je sa 1:0 posle nešto više od pola sata igre.
U drugom setu Has je pružio veći otpor, pa je posle 6:6 meč završen u taj-brejku. Ovaj deo meča Srbin je dobio sa 7:5. U trećem setu je posle brejka prednosti došao do 5:4, propustio jednu meč loptu, a onda dozvolio protivniku da izjednači. Iako je Nemac imao šansu za vođstvo, nije je iskoristio, pa je Novak uz protivnikov servis gem došao do 7:5 i pobede u ovom meču.

Iako nije bio zadovoljan svojom igrom, Novak Đoković je istakao da je pobeda – pobeda i spreman dočekuje duel sa ‘kraljem šljake’ Rafaelom Nadalom. Taj meč na programu je u petak, a direktan prenos ćete moći da gledate na našoj stranici.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti