15/01/24 - 12:14h

Raonić predao De Minoru, Hurkač preko Jasika do okršaja sa češkom senzacijom

Raonić dobro počeo, ali nije izdržao.

Milos Raonic

Aleks de Minor se plasirao u drugo kolo nakon što mu je Miloš Raonić početkom trećeg seta predao meč. U tom trenutku rezultat je bio 1-1. Kanađanin je dobio prvi set u neizvesnom taj-brejku, ali je “Demon” uzvratio u drugom sa 6:3. U momentu predaje, Raonić je u trećem setu zaostajao 2:0.

Naredni izazov za Australijanca, koji je imao sjajnu uvertiru u melburnški Grend slem pobedom nad Novakom Đokovićem, biće odlični Italijan Mateo Arnaldi.

Hubert Hurkač se prilično mučio u prva dva seta, ali je uspeo da u tri dobije domaćeg kvalifilanta Omara Jasika, 7:6 (4), 6:4, 6:2 za dva časa i 12 minuta.

Poljak će se u drugom kolu sastati sa još jednim kvalifikantom, Jakubom Menšikom koji je iznenadio Denisa Šapovalova. Mladi Čeh ima tek 18 godina i velika je budućnost svetskog tenisa.

Podsetimo, danas su između ostalih plasman u 2. kolo overili Danil Medvedev i Stefanos Cicipas.

Endi Marej je doživeo debakl u prvom kolu i najavio da je verovatno ovo bio njegov poslednji Australijan open.