AO: Preokret Cicipasa, Manarino izbacio Vavrinku

Sedmi teniser sveta Stefanos Cicipas posle preokreta slavio je u meču prvog kola Australijan opena.

Grk je sa 3:1 u setovima savladao Žižu Bergsa, 143. igrača planete.

Potpuno neočekivano, Cicipas je izgubio prvi set protiv “laki luzera”.

Tokom seta nije bilo brejk prilika sve do 11. gema kada je do svoje šanse došao Belgijanac i odmah je iskoristio. Imao je Stefanos već u narednom gemu tri brejk lopte, ali ih nije realizovao, što je njegov rival kaznio i dobio set.

Nije, ipak, grčki teniser dao da dođe do velikog iznenađenja, pa je u nastavku duela iskoristio ukupno sedam brejk lopti (a Bergs je vratio jedan servis), i sa 6:1, 6:1, 6:3 došao do pobede.

Naredni rvial biće mu bolji iz domaćeg duela Vukić – Tompson.

Pobedu je u pet setova odneo Adrian Manarino.

Dvaseseti igrač sveta savladao je posle tri sata i 38 minuta Švajcarca Stana Vavrinku.

Držao se trostruki grend slem šampion u prva tri seta, međutim nije imao snage do kraja, pa je u poslednja dva gema Manarino ispustio samo tri gema i zabeležio pobedu

Adriana u narednom kolu očekuje susret sa Žaumeom Munarom koji je eliminisao Aleksandra Ševčenka.

Na startu je slavio još jedan Francuz, Luka van Aš.

Devetnaestogodišnjak je bio bolji od domaćeg igrača Džejmsa Dakvorta sa 6:7 (3), 6:3, 3:6, 6:3, 6:3.

Ašu je ovo drugo učešće na Australijan openu. Prošle godine odmah ga je izbacio Kameron Nori.

Teme:   Australian Open, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti