15/05/17 - 10:55h

Prokuplje open 2017: Ludoški do prvog evropskog trofeja na domaćem terenu

Protekle nedelje evropsko takmičenje za dečake i devojčice do 12 godina odigrano je u Prokuplju.

Mulalic i Ludoski

Najbolji na terenima TK Topličanin bio je srpski teniser, Zoran Ludoški iz Zrenjanina. Jedanaestogodišnjak je tako došao do svog prvog evropskog trofeja.

Od starta turnira Zoran je igrao odlično, izgubio je samo jedan set, a u finalu je sa ubedljivih 6:0, 6:2 nadigrao Edina Mulalića iz Bosne i Hercegovine.

Romeo Hadžimehmedović došao je do polufinala na ovom takmičenju, gde ga je zaustavio Mulalić – 6:4, 6:4.

U četvrtfinalu su igrali Vuk Rađenović, Lazar Virijević i Aleksa Pisarić.

Takmičenje u dubl konkurenciji osvojili su Austrijanci Manuel Lazić i Daniel Cimerman, kojima su finalni meč pri rezultatu 7:5, 2:2 predali naši teniseri Mateja Gojković i Aleksa Pisarić.

U konkurenciji devojčica slavila je Makedonka Jana Stojanova. Protivnica u finalu bila joj je naša Teodora Milić, a makedonska igračica bila je bolja sa 6:1, 6:4.

Teodora je u polufinalu eliminisala sunarodnicu Tijanu Sretenović, a u četvrtfinalu igrale su Lola Radivojević, Jovana Grujić, Anja Petković i Lara Stojanovski.

Jana Stojanova osvojila je i trofej u konkurenciji dublova, a igrala je u paru sa Ruskinjom koja igra pod srpskom zastavom, Darjom Šuvirdjonkovom. U borbi za titulu nadigrale su Teodoru Milić i Laru Stojanovski sa 6:1, 6:4.

Teme:   Aleksa Pisarić, Anja Petković, Darja Šuvirdenkova, Jovana Grujić, Lara Stojanovski, Lazar Virijević, Lola Radivojević, Mateja Gojković, Romeo Hadžimehmedović, Srpske teniske nade, Teniseri, Teniserke, Teodora Milić, Tijana Sretenović, Turniri, Vesti, Vuk Rađenović, Zoran Ludoški