22/03/18 - 22:47h

PREOKRETOM DO DRUGE RUNDE: Lajović uspešan na startu Majamija!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Majamiju, pošto je na startu eliminisao Argentinca Orasija Sebaljosa.

D. Lajović376
O. Sebaljos664

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Duel prve runde trajao je dva sata i 13 minuta, a srpski teniser slavio je sa 2:1 u setovima, nakon preokreta.

Argentinac je bolje započeo susret, iskoristivši jedinu šansu za brejk u prvom setu. Poveo je sa 4:2, a potom bez mnogo muke priveo kraju ovu deonicu – 6:3.

Drugi set prošao je bez ijedne šanse da jedan drugom oduzmu servis. Završen je u taj-brejku posle devet odigranih poena, a sa ubedljivih 7:2 slavio je Lajović koji je na taj način došao do izjednačenja u setovima.

U prvih pet gemova trećeg seta viđeno je pet brejkova. Srpski teniser je iz te razmene servisa izašao sa prednošću od 3:2, a sačuvao ju je sve do kraja susreta – 6:4.

Naredni rival Dušana Lajovića biće 17. nosilac, Nik Kirjos.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Masters, Masters u Majamiju, Orasio Sebaljos, Teniseri, Turniri, Vesti