Revanš Runeu: Novak posle velike borbe u polufinalu Pariza!

Novak Đoković plasirao se u polufinale Masters turnira u Parizu!

N. Đoković766
H. Rune574

On je u meču četvrtfinala nakon nešto manje od tri sata igre savladao Holgera Runea i tako mu se revanširao za poraz u finalu prošle godine. Prvi igrač sveta slavio je rezultatom 7:5, 6:7 (3:7), 6:4.

Novak će se za prolaz u finale boriti sa boljim iz duela De Minor – Rubljov.

Osim protiv rivala, Đoković je ponovo morao da igra i protiv publike koja je pokazivala mnogo nepoštovanja, kao i u prethodnom meču.

TOK MEČA:

U prvom setu obojica su bili sigurni na svojim servisima sve do poslednjeg gema kada je Novak došao do brejk/meč lopte i njome set priveo kraju.

U drugom setu prvi je do brejka došao Danac, ali je srpski as odmah uzvratio i izjednačio na 2:2. Novak je u 10. ispustio meč loptu, a set je završen produžetkom koji je Đoković odigrao netipično loše. Rune je drugom set loptom produžio meč na treću deonicu.

Između drugog i trećeg seta publika je izviždala Novaka zbog toga što je otišao u svlačionicu. On je kroz osmeh otišao sa terena, a taj potez publike kao da mu je da vetar u leđa. Sve vreme tokom trećeg bio je siguran na svom servisu, a brejk u trećem gemu bio mu je dovoljan da zapečati pobedu.

Teme:   Holger Rune, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti