POSLE TRI GODINE: Đoković finalista Madrida!

Novak Đoković će prvi put od 2016. godine igrati u finalu Mastersa u Madridu!

N. Đoković77
D. Tim66

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Srpski teniser je u polufinalu takmičenja u Španiji eliminisao “Princa šljake”, Austrijanca Dominika Tima.

Na terenu su proveli nešto manje od dva i po sata, a Novak je slavio sa 7:6 (7:2), 7:6 (7:2).

Najbolji svetski igrač će u borbi za svoj treći trofej u Madridu igrati protiv boljeg iz duela Rafaela Nadala i Stefanosa Cicipasa.

Prvi put od 2016. godine biće u prilici da osvoji titulu u prestonici Španije, a ukoliko mu to pođe za rukom, izjednačiće se sa Nadalom po broju Masters 1000 trofeja – imaće ih 33.

Novak je još uvek neporažen u finalima Madrida – najbolji je bio 2011. i 2016. godine.

TOK MEČA:

Startovali su sigurno, a do prvih brejk lopti Tim je stigao već u trećem gemu. Prva se završila Novakovim udarcem u mrežu, pa je Austrijanac vrlo brzo stekao prednost od 2:1. Realizovao je peti igrač sveta brejk i poveo sa 3:1, ali mu je u naredna dva gema Đoković oduzeo servis i poravnao rezultat na 3:3. Do kraja seta Tim je propustio još dve prilike za brejk, a kako ih je Novak uspešno neutralizovao, ova deonica susreta završena je u taj-brejku. Odigrano je devet poena, a srpski as slavio je sa 7:2.

Veliku borbu vodili su u drugom setu, u kom je Austrijanac ponovo prvi došao do brejka. Poveo je sa 4:2, ali je Đoković ekspresno uzvratio ribrejkom i izjednačio rezultat. Pri rezultatu 6:5 Novak je imao brejk prednosti i servirao je za meč, ali je poklonio rivalu tri vezane brejk šanse. Prvom duplom servis greškom na meču “častio” ga je dobijenim gemom i tako je i ovaj deo meča dobio taj-brejk. Sjajan tenis igrali su ovi momci, a posle 11 odigranih poena, Đoković je slavio sa 7:4.

Teme:   Dominik Tim, Masters, Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti