10/05/12 - 22:50h

Pobeda Tipsarevića za srpsko četvrtfinale!

Drugi reket Srbije, Janko Tipsarević, savladao je sa 2:1 Francuza Žila Simona, i plasirao se u četvrtfinale turnira Masters serije u Madridu, gde ga čeka duel sa najboljim na svetu, Novakom Đokovićem.

J. Tipsarević756
Ž. Simon671
Janko Tipsarevic, AP

Janko Tipsarević

Prvi set je trajao više od pedeset minuta. Nakon što su u dvanaest gemova oba tenisera osvajala samo svoje servise, došli su do taj-brejka. Tipsarević je tri puta napravio mini-brejk, dobio ovaj deo meča rezultatom 7:3, i završio set u svoju korist – 7:6.

Na početku drugog seta činilo se da će situacija biti poput one u prvom delu meča. U sedmom gemu je Tipsarević imao nekoliko brejk lopti, ali nije iskoristio nijednu. Ponovo smo došli do dvanaestog gema, ali je tada Francuz imao četiri brejk lopte. Iskoristio je već prvu i izjednačio rezultat na 1:1.

Na startu trećeg seta naš teniser je napravio brejk, a to mu je pošlo za rukom i u trećem gemu, pa je lako poveo sa 4:0. Do kraja je Simon uspeo da osvoji samo još jedan gem, a Tipsarević mu je još jednom oduzeo servis i tako se plasirao u četvrtfinale ovog turnira.

Janko Tipsarević igraće u četvrtfinalu sa Novakom Đokovićem, koji je nešto ranije u dva seta savladao Stanislasa Vavrinku. Ovo će biti šesti duel dvojice tenisera, a Janko je do sada dobio samo jedan.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri