Pobeda Đerea u Kicbilu

Odlična partija za nastavak turnira.

L. Đere76
T. Sajbot63

Laslo Đere ostvario je sjajnu pobedu protiv brazilskog tenisera Tijaga Sajbota (117) ukupnim rezultatom 2-0, po setovima 7-6, 6-3 u korist našeg tenisera.

U prvom setu viđena je izjednačena igra gde su oba igrača imala visok procenat ubačenih prvih servisa, pa je meč uveden u tajbrejk koji je Đere dobio, čini se, na kvalitet i iskustvo. To je ujedno bio i prelomni momenat, Đere je drugi set počeo furiozno uzevši servis svom protivniku a zatim spašavajući vezane brejk lopte na svoje gemove. Od tog trenutka meč ulazi u nešto mirniju završnicu gde je rival počeo da posustaje srljajući u duple servis greške olakšavajući tako posao našem teniseru da duel privede kraju u njegovu korist.

Sledeći protivnik Đerea biće argentinski igrač Pedro Kaćin, trenutno 54 teniser na ATP listi.