29/03/24 - 10:59h

Olga zaustavljena u četvrtfinalu Antalije

Švajcarkinja zaustavila Olgin pohod u Turskoj.

Prvi put je ove godine vezala dve pobede, ali nije uspela i treću. Olga Danilović je zaustavljena u četvrtfinalu čelendžera u Antaliji od švajcarske teniserke Simone Valter, 181. na WTA rang listi. Nakon sat i 44 minuta igre, poražena je 7:6 (4), 6:2.

Bio je to četvrti duel devojaka rođenih 2000. godine, i prvi poraz naše predstavnice. Olga je propustila veliku priliku u prvom setu – nakon što je dva puta nadoknadila brejk zaostatka, našla se nadomak vođstva, u devetom gemu pri rezultatu 5:4, ali je propustila dve set lopte na servis protivnice u maratnskom gemu. Loše je otvorila taj-brejk, gubila je sa 5:1 i nije uspela da se vrati.

Ponovo je Valter brejknula na startu seta i povela sa 2:0. Uzvratila je Danilovićeva, ali nije mogla da uhvati ritam u servisu. Pretrpela je još dva brejka i lako izgubila drugi set.

Švajcarkinja će u polufinalu igrati protiv bolje iz duela Kudermetova-Maneiro.

Teme:   Olga Danilović, Teniserke, Vesti