23/01/12 - 15:39h

Novak u četvrtfinalu Australian Opena!

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije. Njegov protivnik u meču osmine finala bio je Lejton Hjuit, a na našu sreću u duelu između bivšeg i sadašnjeg broja 1, Novak je pokazao zašto je najbolji na svetu.

N. Djokovic6646
L. Hjuit1363
Novak Djokovic, getty images

Novak Djoković

U prvom gemu na servis protivnika Novak je napravio brejk, a kasnije još jedan. U trenutku kada je Nole vodio 4:0 Hjuit se ,,probudio” i vratio jedan brejk. To mu nije pomoglo, jer je Đoković nakon toga osvojio još jedan gem na servis Australijanca i poveo sa 5:1. Nakon dva neuspela pokušaja, srpski teniser je iskoristio treću set loptu i posle malo više od 30 minuta došao u vođstvo od 1:0.

I na početku drugog seta Đoković je napravio brejk, a protivnik ga je već u sledećem gemu vratio. Do kraja seta Novak je napravio još dva i set završio sa 6:3.

U trećem setu Đoković je imao vođstvo od 3:0, ali je protivniku dozvolio da dođe do izjednačenja
čak šta više i do preokreta i osvojenog seta, 4:6.

Novak je rešio da u četvrtom setu završi posao u ovom kolu i zato dodao gas i stigao do lakih 6:3 i pobede u ovom meču rezultatom 3:1.

Naredni protivnik srpskog tenisera biće Španac David Ferer. Prvi i peti teniser sveta do sada su se sastajali 11 puta. Trenutni skor je 6:5 za našeg tenisera, ali je Ferer dobio poslednji duel, u Londonu prošle godine.

( Tenis Uživo, Tamara Popov )

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2012, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Vesti