Novak Đoković boriće se za titulu na Masters turniru u Sinsinatiju!

N. Đoković77
A. Zverev65

NOVAK DJOKOVIC (SRB)

On je u polufinalu bio bolji od Nemca Aleksandra Zvereva nakon dva sata igre rezultatom 7:6 (7:5), 7:5.

Novak će se za titulu boriti sa Karlosom Alkarasom kome će pokušati da se revanšira za poraz u finalu Vimbldona.

• Novaku je ovo osmo finale Sinsinatija

TOK MEČA

Već na startu Novak se suočio sa tri brejk lopte rivala koje je uspešno neutralisao. Duel se nastavio sigurnim servisima sa obe strane sve do 10. gema. Tu je Novak stigao da od 0:40 dođe do izjednačenja. U onom gemu koji je trajao više od 10 minuta pet puta bili su izjednačeni, a Zverev je spasio tri brejk lopte i na kraju gem završio u svoju korist. Nakon toga usledio je brz gem koji je Đoković dobio bez izgubljenog poena. Set je završen taj-brejkom u kojem je Novak slavio trećom set loptom.

Na početku drugog seta srpski as odmah je napravio brejk. Uticalo je to donekle na igru nemačog tenisera, ali je ipak odigrao neke sjajne poene, a u 10. gemu uspeo je i da vrati servis. Imao je Novak odgovor na to, pa je usledio njegov novi brejk kojim je slomio otpor protivnika, te je u narednom gemu prvom meč loptom došao do pobede.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti