U četvrtfinalnom meču Novak je pobedio Davida Ferera, petog tenisera sveta. Komentator Eurosporta je u jednom trenutku rekao ”Bije Španac, a bije i naš.” Srećom, ovaj naš je više tukao i plasirao se u polufinale Australian Opena.

N. Đoković676
D. Ferer461
Novak Djokovic, getty images

Novak Djoković

Već na početku meča Novak je pokazao šta mu je cilj – brejk, pa set. U prvom gemu na servis Ferera, Novak je želeo da sebi olakša, a umalo je u tome i uspeo. Imao je tri brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Ista situacija je bila i u sledećem protivnikovom servis gemu. Tek pri rezultatu 2:2, Đoković je iskoristio svoju sedmu brejk loptu na meču i zahvaljujući tome uspeo je da završi set u svoju korist.

Drugi set počeo je brejkom koji je napravio srpski teniser. Ovog puta iskoristio je prvu brejk loptu u gemu koji je trajao skoro deset minuta. Pri vođstvu od 2:1, Novakova koncentracija je opala, puno je grešio, a Ferer je to iskoristio i vratio brejk. Nakon toga oba tenisera su dobijala svoje servis gemove, sve do izjednačenja od 5:5. Tada je Đoković napravio brejk i poveo sa 6:5, ali je Španac došao do izjednačenja nekoliko minuta kasnije. Posle dva sata i petnaest minuta igre, Novak je u taj – brejku došao do vođstva od 2:0 u setovima.

U trećem setu Novak je bio neuništiv, a Ferer nije mogao ništa da uradi po tom pitanju. Vrlo lako Novak je dobio set i zakazao sebi polufinalni duel sa četvrtim teniserom sveta, Endijem Marejem.
Marej i Đoković do sada su se sastajali deset puta, a naš teniser dobio je šest mečeva.

( Tenis Uživo, Tamara Popov )

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2012, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Vesti