Najbolji kad je najteže: Novak u četvrtfinalu!

Uprkos činjenici da je nekoliko sati pre početka ovog meča do Novaka stigla tužna vest, da je njegov deda Vlado preminuo, srpski teniser je kao što i dolikuje šampionu izašao na teren i dao sve od sebe za pobedu. Nakon preokreta je savladao Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

N. Đoković266
A. Dolgopolov614

Novak Đoković

Novak je na teren izašao vidno dekoncentrisan, sa razumljivim razlogom. Dolgopolov je znao da mora da iskoristi svoju šansu, pa je dao sve od sebe da bude bolji od srpskog tenisera. Uspelo mu je to u prvom setu. Napravio je dva brejka i za samo 28 minuta stekao vođstvo od 1:0 protiv prvog tenisera sveta.

Srpski teniser nije dozvolio da poraz u prvom setu utiče na njegovu odlučnost da pobedi u ovom meču. Igrao je sigurnije, oduzeo Ukrajincu servis dva puta i posle nešto više od pola sata izjednačio rezultat.

U trećem odlučujućem setu obojica su igrala dobro. Rezultat je bio izjednačen sve do devetog gema, kada je Novak napravio brejk i poveo sa 5:4. U narednom gemu je servirao za pobedu, i plasman u četvrtfinale, što mu je i pošlo za rukom. Pobeda za deda Vladu.

Protivnik srpskog tenisera u borbi za polufinale biće bolji uz duela Holanđanina Robina Hasea i Brazilca Tomasa Belučija.