19/04/19 - 15:50h

MONTE KARLO: Sjajni Lajović do rezultata karijere!

Srpski teniser Dušan Lajović prvi put u karijeri biće polufinalista Masters 1000 turnira!

D. Lajović67
L. Sonego45

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

On će igrati u polufinalu Mastersa u Monte Karlu, a u četvrtfinalu je eliminisao Italijana Lorenca Sonega, sa 2:0 u setovima.

U meču koji je trajao sat vremena i 45 minuta, Dušan je slavio sa 6:4, 7:5.

Rival našeg igrača u polufinalu biće bolji iz duela njegovog sunarodnika Novaka Đokovića i Rusa Danila Medvedeva.

Spski teniser je plasmanom u polufinale obezbedio najbolji rezultat u karijeri i najbolju poziciju na ATP rang listi – biće na korak od najboljih 30 i drugi reket naše zemlje.

TOK MEČA:

Oba igrača u meč su ušla sigurno, osvajali su svoje servis gemove, a do prve šanse za brejk došao je Italijan. Nije uspeo da realizuje priliku, pa je Dušan poravnao rezultat na 3:3, a samo gem kasnije srpski igrač iskoristio je šansu da rivalu oduzme servis. Brejk prednosti sačuvao je do kraja seta, koji je dobio sa 6:4.

Brejkom je Dušan započeo i drugi set, međutim u šestom gemu Sonego uzvraća ribrejkom i dolazi do izjednačenja – 3:3. Četiri gema kasnije Lajović se suočavao i sa set loptom Italijana. Sačuvao je set, poravnao rezultat na 5:5, a potom vezao dva dobijena gema i slavio sa 7:5.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Masters, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti