19/04/12 - 16:13h

Monte Karlo: Kraj za Janka!

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u osmini finala na Mastersu u Monte Karlu. Od njega je sa 2:1 u setovima bio bolji Francuz Žil Simon.

J. Tipsarević061
Ž. Simon646
Janko Tipsarevic, Getty Images

Janko Tipsarević

Iako rezultat od 6:0 u prvom setu to ne govori, Tipsarević i Simon su igrali prilično izjednačeno. Imao je naš teniser mnogo brejk šansi, ali za razliku od svog protivnika, nijednu nije iskoristio. Nekoliko prekida meča zbog kiše, ili možda nešto drugo, uticali su na Jankovu koncentraciju, pa je posle 47 minuta igre Francuz poveo sa 1:0.

U drugom setu Tipsarević je iskorišćavao šanse koje nije u prvom. Napravio je brejk u trećem gemu i sačuvao ga do kraja, što mu je donelo izjednačenje.

Počeo je naš teniser dobro treći set, ali je Simon uspeo da napravi brejk u četvrtom gemu, što je ponovo uticalo na koncentraciju Tipsarevića. U šestom gemu mu je Francuz još jednom oduzeo servis, što je bilo dovoljno za pobedu protiv osmog tenisera sveta.

( Tenis Uživo, T. Popov )

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri