Novak Đoković eliminisan je u osmini finala na Mastersu u Monte Karlu.

N. Đoković45
D. Evans67

Source: Getty Images Europe

Bolji od prvog igrača sveta bio je Den Evans iz Velike Britanije, koji je slavio sa 2:0 u setovima, posle nešto više od dva sata na terenu – 6:4, 7:5.

Bio je ovo prvi poraz Novaka Đokovića u 2021. godini, a drugi meč nakon pauze posle osvajanja Australijan opena.

Srpski teniser je od starta igrao lošije, o čemu svedoči i činjenica da je u ovom duelu napravio čak 45 grešaka.

TOK MEČA:

Srpski teniser započeo je duel uz nekoliko vezanih servis grešaka, pa je Britanac iskoristio priliku da već u uvodnom gemu dođe do brejka. Ekpresno je posle toga poveo sa 3:0 pre nego što je Đoković uspeo da prekine njegovu seriju. Iako su do kraja seta još jednom razmenili brejkove, Evans je imao ranije stečenu prednost koja ga je dovela do 6:4 i vođstva od 1:0 u setovima.

Delovalo je kao da će taj prvi set biti sve što će srpski teniser dopustiti rivalu, posebno kada je poveo sa 3:0. Međutim, uz veliku borbu i mnogo Novakovih grešaka, Evans je vratio brejk, poravnao rezultat, a do kraja seta još jednom je oduzeo servis Đokovića za konačnih 7:5.

Teme:   Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti