23/03/13 - 20:41h

Majami: Viktor propustio šansu protiv Conge

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u drugom kolu Mastersa u Majamiju, posle sjajno odigranog meča sa Francuzem Žo-Vilfredom Congom. Francuski teniser dobio je ovaj meč sa 2:0 u setovima, 7:6, 6:3.

V. Troicki63
Ž.V. Conga76
Viktor Troicki, Getty Images

Viktor Troicki

Viktor je sjajno ušao u meč i oduzeo Congi servis već u prvom gemu. Igrom, koju odavno od njega nismo imali priliku da vidimo, uspeo je da sačuva brejk do šestog gema, ali je ubrzo došao do još jednog i vođstva od 5:4. Servirao je za set i propustio set loptu koja ga je skupo koštala. Conga je izjednačio, a zatim se izborio za taj-brejk, koji je dobio rezultatom 8:6.

U drugom setu Viktora su skupo koštale četiri brejk prilike koje je imao u drugom gemu, a nije ih iskorstio, kao i jednu u osmom gemu. Conga je započeo set tako što je osvojio servis gem našeg tenisera, a onda je za kraj napravio još jedan brejk i dobio ovaj deo meča sa 6:3.

Francuski teniser će u narednom kolu igrati protiv Jarka Nieminena.

Teme:   Masters, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Žo-Vilfred Conga