25/03/19 - 04:11h

MAJAMI: Kirjos eliminisao Dušana, tenis u senci bezobrazluka

Australijanac Nik Kirjos porazio je Dušana Lajovića u meču trećeg kola na Mastersu u Majamiju.

D. Lajović31
N. Kirjos66

Kirjos je slavio nakon svega 59 minuta igre, prepustivši Lajoviću samo četiri gema, ali su i tenis i rezultat ostali u senci njegovog ponašanja.

Australijanac se tokom skoro čitavog prvog seta svađao sa jednim od gledalaca, a raspravu je imao i sa sudijom. Nepoštovanje sporta i rivala obeležili su ovaj susret, a u jednom trenutku obezbeđenje je navijača sa kojim je Kirjos imao problem ispratilo sa terena.

Lajović je dobro krenuo, imao je brejk lopte već u prvom gemu, ali ga je Kirjosovo odugovlačenje među poenima zbog rasprave potpuno izbacilo iz koloseka. Brzo je 33. igrač sveta došao do dva brejka, poveo je sa 5:1, a u gemu u kom je servirao za set, Lajović je uspeo da mu oduzme servis. Međutim, drugi brejk Srbin nije uspeo da vrati, pa je set završen sa 6:3 u korist Australijanca.

Prva dva gema drugog seta obojica su odigrali sigurno na svoj servis, a potom je Kirjos vezao pet uzastopnih gemova i sa 6:1 završio ovaj meč.

Njegov naredni rival biće Borna Ćorić ili Žeremi Šardi.

Teme:   Masters, Masters u Majamiju, Nik Kirjos, Teniseri, Turniri, Vesti