28/06/16 - 15:38h

Lajović poražen na startu Vimbldona

Srpski teniser Dušan Lajović igrao je sjajno na startu Vimbldona, ali nije uspeo da se plasira u drugu rundu. Sa 3:2 u setovima ga je savladao Nemac Dastin Braun.

D. Lajović64634
D. Braun46366
Dusan Lajovic

Meč između Dušana Lajovića i Dastina Brauna trajao je dva sata i 10 minuta, a Nemac je slavio sa 3:2 u setovima.

Lajović je odlično ušao u meč, igrao je mnogo bolje od protivnika i posle samo pola sata igre slavio je zahvaljujući brejku u trećem gemu – 6:4. U svakom narednom setu kao da su se uloge menjale – u jednom je blistao naš teniser, u drugom Nemac.

Drugi deo meča Braun je dobio sa 6:3, nakon što je u drugom gemu iskoristio jedinu brejk šansu u ovom setu. Sledeći set završen je na sličan način, jer je ovog puta Lajović realizovao jedinu brejk priliku i ponovo prešao u vođstvo od 2:1.

Dušan je na početku četvrtog seta propustio tri velike šanse da protivniku oduzme servis, što ga je možda i koštalo ovog meča. Napravivši brejk u četvrtom gemu Braun je poveo sa 3:1, a nakon toga lako završio ovaj set u svoju korist – 6:3.

U odlučujućem delu meča Braun je igrao bolje, oduzeo je Dušanu servis za 4:3 i sa 6:4 završio ovaj set, posle kog se plasirao u drugu rundu Vimbldona.