16/01/15 - 12:20h

Kvitovoj pripao češki derbi i titula! (WTA Sidnej)

Češka teniserka Petra Kvitova osvojila je turnir u Sidneju, pošto je u finalu trijumfovala protiv sunarodnice Karoline Pliškove posle dva taj-brejka sa 2:0, po setovima 7:6(5), 7:6(6) posle jednog sata i 50. minuta igre.

P. Kvitova77
K. Pliškova66

Petra-Kvitova-beats-Maria-Sharapova-in-Singapore-img237

Ovo je bila 15. WTA titula u karijeri za dvostuku šampionku Vimbldona Petru Kvitovu.

Pliškova je bolje otvorila duel i već u ranoj fazi seta stigla do brejka prednosti. Kvitova se nije predavala, pa je pri rezultatu 5:3 za mlađu Čehinju, uspela da uhvati zadnji voz u prvom setu i serijom od dva gema poravna rezultat na 5:5. Set je na kraju rešen u taj-brejku, u kome se bolje snašla Kvitova, pa je tako stigla na korak od titule.

Za razliku od prvog dela igre, drugi period je bolje započela Kvitova, koja je odmah na startu oduzela servis svojoj rivalki. Pliškova je odgovorila u šestom gemu i uspela da vrati brejk, a potom je epilog drugog seta bio identičan kao i kod prvog. Ušlo se u taj-brejk, Kvitova je vodila sa 5:1, ali je Pliškova uspela da se vrati na 5:5, da bi neizvesna završnica ponovo pripala iskusnijoj češkoj teniserki, koja je slavila i u drugom setu.

Teme:   Finale, Petra Kvitova, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista