19/01/12 - 11:44h

Troicki eliminasan sa Australijan opena! :(

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u meču drugog kola na Australijan openu od Mihaila Kukuškina iz Kazahstana posle novih 5 seta kao i u prethodnom mecu,samo ovog puta 3:2 (5:7, 6:4, 6:2, 4:6 i 6:3)za Kazahstanca. Time je on postao prvi srpski teniser koji je ispao sa Australian Opena.

V. Troicki74263
M. Kukuškin56646

Ovo nikako nije bio mec za gledaoce sa slabim zivcima. Bilo je puno preokreta. Nas teniser je dobro zapoceo i poveo 1:0 (7:5)u setovima, ali je Kukuskin odmah uzvratio i izjednacio na 1:1 (4:6).

Viktor Troicki, Sidnej

Drama se nastavila u 3 setu kada je Kukuskin ponovo bio bolji protivnik na terenu i ovog puta ubedljivo resio set u svoju korist- 6:2.

Usledilo je budjenje naseg tenisera u 4 setu koji je posle duge borbe resio u svoju korist rezultatom 6:4 i tako mec odveo u 5 set.

U odlučujućem setu, i Troicki i Kukuškin su bili sigurni na servisu u prvih pet gemova, pre nego što je Kazahstanac došao do brejka za 4:2. E tada je usledio pad u igri naseg tenisera sto je maksimalno iskoristio Kazahstanac i sebi obezbedio plasman u 3 kolo ovog Grend slema.