25/03/24 - 14:17h

Kiša spasila Sinera, Mahač okrenuo Mareja, Rud i Medvedev rutinski

Siner dobio pomoć sa neba, Marej eliminisan.

Janik Siner se kroz iglene uši provukao do osmine finala Mastersa u Majamiju. On je savladao Holanđanina Talona Grikspora 5:7, 7:5, 6:1.

Italijan je izgubio prvi set, a onda je u drugom pri rezultatu 3:3, u trenutku kada je njegov protivnik delovao mnogo bolje na terenu, kiša prekinula meč.

Ta pauza je uticala na dalji tok susreta, jer je po povratku na teren Siner zaigrao mnogo bolje i u potpunosti preokrenuo meč.

Najpre je drugi set dobio sa 7:5, da bi u odlučujućem počistio Grikspora sa terena.

Naredni rival mu je Okonel, koji je u dva taj-brejka pobedio Amerikanca Dama.

Jannik Sinner vs Tallon Griekspoor Highlights | Miami 2024

Čeh Tomaž Mahač je u uzbudljivom meču savladao Endija Mareja 5:7, 7:5, 7:6.

Imao je Britanac brejk lopte u tri prva servis gema Mahača, ali je slomio otpor mlađeg igrača u 11. gemu i iskorostio devetu brejk loptu u setu. Nakon toga je svojim servisom potvrdio osvajanje seta.

Čeh je igrao sve bolje kako je meč odmicao, nije iskoristio dve set lopte u desetom gemu, ali jeste treću, u 12-om.

Bio je Endi na konopcima, gubio 3:0, 4:1 i 5:2, ali je stigao do taj-brejka odlučujućoj deonici, spasavši pritom i jednu meč loptu. Ipak, jedan mini-brek prednosti bio je dovoljan Mahaču da dobije meč. Na 5:5 u gemovima, Marej je nezgodno stao i do kraja igrao sa bolovima u zglobu, što je takođe uticalo na ishod.

Kasper Rud polako diže formu, što se lepo nazire i njegovom rutinskom pobedom nad Davidovičem Fokinom 6:3, 6:4.

Medvedev je slomio Kamerona Norija u finišu prvog seta – 7:5, 6:1. Ruski teniser će u osmini finala igrati protiv Nemca Dominika Kepfera koji je savladao Francuza Uga Embera sa 3:6, 6:4, 6:3.