01/11/23 - 10:50h

KANKUN: Pegula bolja od Sabalenke, Ribakina sačuvala šansu

Dva meča odigrana su noćas na završnom WTA finalu u Kankunu.

Neočekivano lako, Džesika Pegula savladala je svetsku broj jedan Arinu Sabalenku 6:4, 6:3. Amerikanka sada ima dve pobede, Beloruskinja pobedu i poraz. U istoj grupi Elena Ribakina savladala je Mariju Sakari 6:0, 6:7 (4:7), 7:6 (7:2) i tako eliminisala Grkinju iz dalje borbe za polufinale.

Imala je Pegula dve brejk lopte već u prvom gemu, ali je prvi put servis Sabalenki oduzela u petom gemu. A zatim i u sedmom za vođstvo 5:2. Sabalenka je uspela da vrati jedan brejk, ali je iz drugog pokušaja Pegula osvojila prvi set.

U drugom setu Pegula do dva brejka dolazi odmah na startu i dolazi do prednosti od 4:0. Najbolja igračica sveta je spasila dve meč lopte u osmom gemu i vratila jedan brejk. Zatim je spasila još četiri brejk/meč lopte u devetom gemu, ali je za Pegulu bila sedma sreća.

Ribakina je mogla mnogo lakše da završi posao protiv Sakari – prvi set osvojila je sa nulom, a Sakari je delovala kao da se predala, čak je i sa klupe poručila svom treneru “gotova sam”. Ipak, meč je dobio neočekivan nastavak.

Vratila se Sakari u drugom setu i izjednačila preko taj-brejka. Ovog puta je odolelava napadima Ribakinoj koji je ponovo u prvom gemu seta imala dve prilike da napravi brejk, ali ovoga puta nije uspela.Set je otišao u 13. gem gde Sakari pravi novi preokret posle rane prednosti Ribakine i koristi drugu set loptu.

Mogla je Sakari i do pobede, ali će pamtiti tri propuštene brejk lopte na početku trećeg seta. Ribakina je potom napravila brejk, Grkinja odmah vratila i pri rezultatu 4:4 ponovo imala dve brejk lopte koje nije iskoristila. I taj set je otišao u taj-brejk gde Ribakina lako stiže do 6:0 i koristi treću meč loptu.

U poslednjem kolu Pegula će igrati protiv Sakari, a Sabalenka protiv Ribakine. Dalje prolaze dve najbolje.

Teme:   Turniri, WTA