28/02/12 - 17:53h

Jelena u drugom kolu Kuala Lumpura; Jovanovski poražena u prvom!

Srpske teniserke Jelena Janković i Bojana Jovanovski danas su odigrale mečeve prvog kola na turniru u Kuala Lumpuru. Jankovićeva je posle tri sata drame i pauze zbog kiše uspela da savlada Francuskinju Karolinu Garsiju, dok je Bojana Jovanovski poražena od Australijanke Kejsi Delakve.

J. Janković747
K. Garsija666

Jelena Janković

Protivnica Jelene Janković, Francuskinja Karolina Garsija smatra se jednom od najtalentovanijih mladih teniserki današnjice, i Jelena je već na početku meča znala da posao neće biti lak. Srpska teniserka igrala je iskusno, pa je već na početku napravila brejk za vođstvo od 2:1, a potom i 3:1. Iako je Jankovićeva servirala za meč, Garsija je uspela da izjednači na 5:5, i obezbedi sebi šansu u taj-brejku. Posle puno drame i neizvesnosti Jelena je uspela da izađe kao pobednica.

Mlada Francuskinja je ostala fokusirana na meč i drugi set je otpočela brejkom. Jelena je izjednačila i preokrenula rezultat, ali je Garsija napravila seriju od tri vezana brejka, i to joj je bilo dovoljno da set završi u svoju korist.

U trećem setu je Jelena dobila prvi gem, pa se onda meč prekinuo zbog kiše. Usledila je duga pauza od skoro sat vremena, a Garsija je povratak iskoristila da prva napravi brejk. Pri rezultatu 5:4, Francuskinja je imala meč loptu, ali je nije iskoristila. Srpska teniserka uspela je da izjednači i dođe do taj-brejka. U njemu je Jankovićeva dobila četiri prva poena i najavila svoju pobedu koja je i usledila posle dva sata i 59 minuta naporne igre.

Naredna protivnica Jelene Janković biće Amerikanka Džil Krejbas, koja je savladala Semu Juriku iz Japana.

Mlada srpska teniserka Bojana Jovanovski ni ovog puta nije imala sreće. Ona je u prvom kolu poražena od Kejsi Delakve iz Australije.

B. Jovanovski02
K. Delakva66

Bojana Jovanovski

Bojana je u Kuala Lumpur došla nakon što nije uspela da se kvalifikuje za glavni žreb turnira u Dubaiju. Iz Dubaija je otputovala u prestonicu Malezije, gde je na terenu provela samo sat vremena.