21/01/12 - 06:26h

Janko Tipsarević poražen u trećem kolu Australian Opena

Janko Tipsarević završio je učešće na Otvorenom prvenstvu Australije, nakon što je izgubio od 18. tenisera sveta, Francuza Rišara Gaskea. (6:3, 6:3, 6:1) Tipsarević je pravio toliko grešaka, da se slobodno može reći da je sam sebe porazio.

J. Tipsarević331
R. Gaske666
Janko Tipsarevic, Melburn 2008

Meč je počeo izjednačeno. I jedan i drugi su dobro igrali u gemovima u kojima su servirali. Posle pet odigranih, Gaske je napravio brejk i poveo sa 4:2. Nakon toga Janko je dobio još samo jedan gem na svoj servis, a to nije bilo dovoljno. Francuz je poveo sa 1:0.

Odmah na početku drugog seta Tipsarević je izgubio gem u kom je servirao, i to je dovelo do konačnog rezultata – 6:3, Gaske vodi 2:0.

U trećem setu Janko je prvi put u meču uspeo da napravi brejk, u trenutku kada je Gaske vodio 4:0. Ni to mu nije pomoglo da povrati psihičku snagu, pa je francuski teniser lako došao do pobede dobivši treći set sa 6:1.

( Tenis Uživo, Tamara Popov)

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2012, Grend Slem, Janko Tipsarevic, Teniseri, Vesti