29/10/11 - 18:44h

Janko Tipsarević nastavlja seriju

Tipsarević izgubio prvi set protiv Italijana Potita Staračea, ali je u naredna dva dozvolio protivniku da osviji samo tri gema, čime je nastavi sjajnu seriju u Rusiji. U polufinalu protiv Aleksa Bogomolova, koji je ranije danas lako pobedio Dušana Lajovića.

Srpski teniser Janko Tipsarević pobedio je danas Italijana Potita Staračea sa 2:1 u setovima i plasirao se u polufinale turnira u Sankt Peterburgu.

Tipsarević je izgubio prvi set u taj-brejku ali je u nastavku meča sigurnom igrom uspeo četiri puta da oduzme servis Italijanu i osvoji sledeća dva seta rezultatom 6:2 i 6:1.

Meč je trajao dva sata i 25 minuta, a Tipsarević će u polufinalu igrati protiv Aleksa Bogomolova, koji je ranije danas savladao srpskog tenisera Dušana Lajovića.

Tipsarević je pokazao odličnu formu na ATP turnirima u Rusiji pošto je prošle nedelje osvojio turnir u Moskvi, gde je u finalu pobedio Viktora Troickog.