24/05/21 - 18:59h

Iz malog mesta, veliki igrač, Lajović Dušan!

Da smo ekipno najjači i neverovatno jakog mentaliteta potvrđuje još jedan naš teniser.

Dusan Lajovic

Da bi se našao na trenutno 40. poziciji ATP rang liste Dušan Lajović je prešao veoma dugačak put. Svoje prve korake u tenisu načinio je sa samo 7 godina u Staroj Pazovi. Tenis je nepredvidiv sport i sve do početka profesionalne karijere niko ne može da zna kakva se budućnost sprema za određenog igrača. Dušan je u svet profesionalaca ušao 2010. godine kada je debitovao na turniru u Beogradu. Na domaćem terenu je izgubio u prvom kolu, a prvu ATP pobedu u karijeri ostvario je 2011. godine na turniru u Dizeldorfu. Nakon zadovoljstva koje pruža pobeda, Dušan je nastavio u dobrom ritmu. Sledeće godine je debitovao za reprezentaciju u Dejvis kupu čiji je danas redovan član u postavi. Dve godine nakon toga, 2014. Dušan je imao godinu proboja. Počeo je da prolazi kvalifikacije, da igra grend slemove i Masters turnire. Najbolji rezultat u sezoni je ostvario na Rolan Garosu kada je igrao četvrto kolo gde je izgubio od Rafaela Nadala. Ovu sezonu je završio na 69. mestu. Pored singla, igrao je i dubl gde osvaja svoju prvi titulu 2015. i tada je godinu završio na 76 poziciji ATP rang liste. Nakon toga Dušan je napredovao, bilo je boljih i lošijih trenutaka, ali nije dozvolio da ispadne iz prvih 100.

DA LI STE ZNALI?

• Najbolji plasman Lajovića u karijeri bila je 23. pozicija ATP rang liste.
  • Dušan je odigrao 319 mečeva u dosadašnjoj karijeri. Pobedio je 140 puta.

U realnom svetu tenisa, gde je teško dobiti dva meča zaredom, Dušan je kao i svi ostali želeo samo jednu stvar. Želeo je da osvoji jednu ATP titulu. Prva šansa koju je imao ukazala mu se aprila 2019. u velikom finalu Masters turnira u Monte Kartu gde je na putu do finala pobedio Dominika Tima. To finale je izgubio od Fabia Fonjinija, međutim odlična forma donela mu je još jedno finale u julu iste godine kada Dušan nije ispustio priliku iz ruke. Uspeo je, osvojio je turnir u Umagu, ranga ATP 250. U prvom izdanju ATP kupa odigrao je odličan turnir i ostvario značajne pobede koje su Srbiji omogućile osvajanje turnira.

Lajović sada ima 30 godina i odlično drži svoj plasman u najboljih 50. Šljaka mu je omiljena podloga ali mu ova sezona zemljanog terena nije dobro krenula. Nadamo se da će brzo prevazići krizu i još brže stići do svog drugog trofeja. Hvala ti Dušane!