28/06/23 - 15:40h

ISTBORN: Kecmanović u dva seta do četvrtfinala!

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Istbornu.

M. Kecmanović76
A. Vukić64

On je u meču osmine finala nadigrao Aleksandra Vukića iz Australije, trenutno 91. igrača sveta.

Nešto manje od sat i po vremena bilo mu je potrebno za ovaj trijumf u dva seta – 7:6 (8:6), 6:4.

U prva četiri gema obojica su po jednom ispustili šansu za brejk, a do kraja prvog seta više prilika nije bilo ni za jednog ni za drugog. Vukić je imao prednost od 4:1 u taj-brejku, ali je dozvolio Kecmanoviću da ga sustigne. Zatim je pri vođstvu od 6:5 propustio set loptu, što je srpski teniser kaznio, vezao tri poena i završio set u svoju korist.

Vukić je bolje započeo drugi deo meča, otvorio ga je brejkom i brzo poveo sa 4:2. Ipak, Kecmanović je ušao u novu seriju, vezao je četiri dobijena gema i potpuno preokrenuo rezultat.

Njih dvojica igrali su prilično izjednačen tenis, a o tome govori i činjenica da je Miomir duel završio sa samo jednim poenom više od rivala.

Sledeći rival srpskog tenisera biće Gregori Barere, koji je iznenadio petog favorita, Nikolasa Jarija.

Turnir u Istbornu je serije ATP 250 i igra se za nagradni fond od 723,655 evra. Za prvog nosioca postavljen je Amerikanac Tejlor Fric koji i brani titulu osvojenu prošle godine.

Teme:   Vesti