07/04/12 - 12:09h

Fantastični Tipsarević doveo Srbiju do izjednačenja!

Posle prvog dana četvrtfinala Dejvis Kupa rezultat u duelu između Srbije i Češke je 1:1. Prvi poen je osvojio Tomaš Berdih u meču sa Viktorom Troickim, a našu zemlju je nakon pet sati igre do izjednačenja doveo Janko Tipsarević, koji je savladao Radeka Štepaneka.

J. Tipsarević56649
R. Štepanek74467
Janko Tipsarevic, Reuters

Janko Tipsarević

Nakon što je Troicki ubedljivo poražen, svima je bilo jasno koliko je bitan Jankov meč, ali on nije počeo onako kako smo se nadali. Tipsarević je napravio brejk u trećem gemu, ali nije uspeo da ga sačuva. Štepanek je izjednačio na 4:4 vrativši brejk, a potom uzeo našem teniseru još jedan servis gem u samoj završnici seta koji je dobio rezultatom 7:5.

U durgom setu smo brejkove videli u prva dva gema. Igrali su neizvesno, ali je Janko u petom gemu uspeo da uradi isto što i u prvom. Uzeo je servis gem češkog tenisera i uspeo da ga sačuva do kraja seta, što je bilo dovoljno za izjednačenje – 1:1.

Treći set je počeo sjajno za našeg tenisera. Na početku je napravio brejk koji je realizovao u vođstvo od 2:1 u setovima.

U četvrtom setu je Tipsarević imao vođstvo od 4:2, ali se sve iskomplikovalo kada je Štepanek osvojio pet uzastopnih gemova. Janko je servirao kada je Čeh imao set loptu. Lopta je pala na liniju, ali je publika povikala da je aut, a linijski sudija se nije oglašavao. Češki teniser je proslavio osvajanje seta, a Janko i ostatak našeg tima su ostali u neverici.

Peti set je počeo nervoznije. Uspeo je naš teniser da uzme brejk protivniku u petom gemu, ali je ovaj odmah uzvratio. Nastavili su da igraju odlično svoje servis gemove, pa su stigli do rezultata 7:7, kada je Tipsarević napravio brejk, a potom osvojio svoj servis gem za rezultat od 9:7 i pobedu – 3:2.

Ova pobeda Tipsarevića je u timu donela veliko olakšanje pre dubl meča koji se igra danas od 15h. Za našu reprezentaciju bi trebalo da nastupe Zimonjić i Bozoljac, a za Čehe Čermak i Rosol, ali će verovatno doći do izmena.

( Tenis Uživo, T. Popov )

Teme:   Dejvis Kup, Janko Tipsarevic, Nenad Zimonjić, Srbija- Češka, Teniseri, Viktor Troicki