28/02/24 - 19:51h

DUBAI: Medvedev preokrenuo protiv Sonege, u četvrtfinalu i Hurkač

Prvi favorit turnira u Dubaiju Danil Medvedev nakon preokreta stigao je do četvrtfinala.

Rus je u dva sata bio bolji od Lorenca Sonege sa 3:6, 6:3, 6:3.

Uspeo je Danil da u prvom setu vrati jedan brejk Italijana, ali je Sonega došao do novog brejka za vođstvo od 3:2. Usledila je dramatična završnica seta. U osmom gemu Medvedev je spasio šest brejk/set lopti rivala. Imao je u narednom gemu priliku da ponovo brati servis, ali je propustio četiri brejk lopte, da bi Sonego, iz trećeg pokušaja, završio set u svoju korist.

Nije, ipak, Medvedev dozvolio da dođe do izjedneđenja, pa u nastavku duelaq više nije dao protivniku nijendu brejk šansu. Drugi set dobio je uz brejk prednosti, dok je u trećem setu realizovao dve brejk lopte, od kojih je jedna bila i meč lopta.

U četvrtfinalu on će se sastati sa Alesandrom Davidovičem Fokinom kojem je Jakub Menšik predao duel pri rezultatu 7:6 (7), 1:0 za Fokinu.

Pobedu je zabeležio i treći favorit Hubert Hurkač.

Poljak je nakon sat i po vremena nadigrao Kristofera Okonela sa 7:6 (5), 6:4.

U prvom setu nije bilo brejkova, pa se igrao produćetak u kojem je Hurkač realizovao drugu set loptu.