28/02/24 - 16:58h

DUBAI: Rubljov rutinski, kraj za Mareja, Hačanov propustio meč lopte

Drugi favorit turnira u Dubaiju Anredj Rubljov plasirao se u četvrtfinale.

Source: Getty Images AsiaPac

Rus je nakon sat vremena i 19 minuta igre bio bolji od Artura Kazua iz Francuske rezultatom 6:4, 6:4.

Za pobedu u ovom duelu Rubljovu je bio dovoljan po brejk u oba seta. Sa druge strane, nije dozovlio protivniku da dođe ni do jedne brejk lopte.

Za plasman u polufinale Andrej će se boriti sa pobednikom susreta Korda – Van De Candšulp.

Sa turnira je ispao Endi Marej.

Britanca je eliminisao Ugo Umber i to sa 6:2, 6:4, nakon sat i po vremena provedenih na terenu.

U prvom setu Francuz je napravio dva brejka, dok je drugi set dobio uz brejk prednosti.

U četvrtfinalu peti nosilac na turniru čeka Hurkača ili Okonela.

Takmičenje je završio i Karen Hačanov pošto je bolji od njega posle preokreta bio Jirži Lehečka – 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4.

Imao je šanse Rus da duel avrši u svoju korist, ali je u drugom setu propustio pet meč lopti, nakon čega je u taj-brejku Lehečka izborio izjednačenje, a zatim i slavio u odlučujućem setu.

Teme:   Andrej Rubljev, ATP u Dubaiju, Endi Marej, Karen Kačanov, Teniseri, Turniri, Vesti