05/03/16 - 18:04h

DK: Ziki i Nole nisu uspeli, Kazahstan vodi sa 2:1

Srpski dubl nije uspeo da donese bod našoj reprezentaciji u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa. Posle poraza Novaka Đokovića i Nenada Zimonjića od Andreja Golubjeva i Aleksandra Nedovjesova, Kazahstan vodi sa 2:1.

N. Đoković/N. Zimonjić365
A. Golubjev/A. Nedovjesov677
Novak Djokovic i Nenad Zimonjic

Iako su naši teniseri u meč ušli dobro, posle petnaestak minuta Kazahstanci su bili ti koji su vodili igru. Do prvog brejka u meču Đoković i Zimonjić su došli u petom gemu i poveli sa 3:2. Novak je u šestom gemu loše servirao i bespotrebno izlazio na mrežu, pa su Kazahstanci brzo uzvratili ribrejkom i izjednačili rezultat na 3:3. Bez mnogo muke su osvojili svoj servis gem i prešli u vođstvo, a zatim su tri duple greške Nenada Zimonjića dovele do toga da protivnici povedu sa 5:3. Nedovjesov je servirao za set i poveli su sa 1:0 (6:3).

Drugi set odlučile su nijanse. Kazahstanci su se razigrali, a naš dubl igrao je na višem nivou nego u prethodnom setu. Brejkova nije bilo, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku, koji su Golubjev i Nedovjesov dobili sa 7:3.

Greške Zimonjića i Đokovića u ključnim momentima odlučile su pobednika u ovom duelu. Sve do poslednjeg gema u u trećem setu nije bilo brejkova. Na servis Zimonjića i uz pomoć njegovih duplih grešaka, Kazahstanci su dobili 12. gem u ovom delu meča i slavili sa 7:5.

Posle dubl meča Kazahstan ima vođstvo od 2:1, a sutra će na teren Đoković i Kukuškin, odnosno Troicki i Nedovjesov.

Teme:   Dejvis Kup, Dubl igrač, Nenad Zimonjić, Novak Djoković, Srbija - Kazahstan, Teniseri, Turniri, Vesti