DK: Slovačka savladala Srbiju

Selekcija Srbije poražena je od Slovačke u kvalifikacijama za Dejvis kup.

D. Lajović66
A. Fis34

Nakon što su prvog takmičarkog dana srpski teniseri poraženi u oba singl meča, nade su polagali u današnji dubl u kojem su igrali Miomir Kecmanović i Nikola Ćaćić.

Njih dvojica nisu uspeli da donesu bod Srbiji pošto su bolji od njih u dva seta bili Lukas Klajn i Igor Zelenaj rezultatom 7:6 (4), 6:3.

Imao je srpski dubl brejk i prednost od 4:2 u prvom setu, ali su njihovi rival uspeli da vrate servis i izjednače. Set je završen taj-brejkom u kojem su Slovaci slavili prvom set loptom.

U drugom setu Miomir i Nikola vratili su jedan brejk, ali su Klajn i Zelenaj pred kraj duela vezali dve brejk lopte i time meč priveli kraju u svoju korist.

Srbija će tako u septembru igrati za opstanak u Svetskog grupi.

Teme:   Dejvis Kup, Teniseri, Turniri, Vesti