06/04/12 - 16:17h

Češka osvojila prvi poen protiv Srbije!

Srpski teniser Viktor Troicki otvorio je meč Srbije i Češke duelom sa Tomašem Berdihom, ali nije uspeo da donese našoj reprezentaciji prvi poen. Berdih je pobedio Viktora sa 3:0 i doveo Češku u vođstvo od 1:0.

V. Troicki212
T. Berdih666

Viktor Troicki

Berdih je već na startu meča napravio brejk i poveo sa 1:0, a onda je nešto kasnije duplom greškom doveo Viktora do prve brejk lopte koju Srbin nije ikoristio. Imao je još dve takve prilike naš teniser, ali ni njih nije realizovao, pa je Čeh došao do vođstva od 2:0. U trećem gemu je Troicki bio taj koji je duplom greškom doveo protivnika do brejk lopte, pa je Berdih lako poveo sa 3:0. Nekoliko minuta kasnije je češki teniser svojim servisom došao do vođstva od 4:0. Nakon toga je Viktor osvojio svoj prvi gem u meču i smanjio vođstvo protivnika na 4:1. Dobio je Troicki i sledeći svoj servis gem, ali to nije uticalo na Berdiha, a ni na njegovu dobru igru u gemovima u kojima je servirao, pa je osvojio prvi set rezultatom 6:2.

I drugi set je počeo slično prvom, pa je češki teniser lako poveo sa 2:0. U trećem gemu je Troicki spasio dve brejk lopte, ali nije uspeo treću. Berdih dolazi do 3:0, a kasnije na svoj servis i do vođstva od 4:0. Baš kao i u prvom setu, Troicki osvaja prvi gem posle četiri odigranih, pa smanjuje vođstvo protivnika na 4:1. Ipak, Berdih nešto kasnije ponovo pravi brejk, pa je posle nepunih sat i po vremena igre poveo sa 2:0 u setovima.

Berdih je na početku trećeg seta došao do vođstva od 1:0, ali za razliku od prethodnih setova nije uspeo da napravi brejk, pa je Viktor izjednačio. I u naredna dva gema su oba tenisera osvajala svoje servis gemove, a onda je u sedmom gemu Berdih napravio brejk, poveo sa 4:2 i započeo mini seriju od tri osvojena gema, što je bilo dovoljno da ovaj meč privede kraju.

Naredni meč igraće Janko Tipsarević i Radek Štepanek.