10/01/16 - 14:40h

BRIZBEJN: Raonićeva osveta Federeru za titulu!

Kanadski teniser Miloš Raonić pobedink je ATP 250 turnira u Brizbejnu, pošto je u finalu savladao favorizovanog Rodžera Federera rezultatom 6:4, 6:4, posle jednog sata i 27 minuta igre.

Milos-Raonic-img23983_668
Raonić se tako osvetio Švajcarcu za prošlogodišnji poraz u finalu istog turnira. Federeru nije pomogao ni novi trener Ivan Ljubičić, koji je do nedavno sarađivao upravo sa Raonićem.

Bila je to tek druga Miloševa pobeda nad Rodžerom u 11. međusobnom duelu, koja u je donela sedmu titulu u karijeri, prvu od septembra meseca i trijumfa u Sankt Peterburgu.

Sada se može govoriti o vrhunskom startu sezone za Miloša Raonića, pošto je prošle nedelje stigao do finala egzibicionog turnira u Abu Dabiju (Mubadala), gde ga je zaustavio Rafael Nadal.

O Raonićevoj dominaciji svedoči i podatak da je Federer jedinu brejk priliku imao u gemu u kojem je rođeni Podgoričanin odservirao tri duple servis greške. Raonić je više napadao, bolje igrao, i sa po jednim brejkom u oba seta zasluženo slavio. Federera u ovom finalu nije služio bekend.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Brizbejnu, Miloš Raonić, Rodžer Federer, Turniri, Vesti