11/04/12 - 12:42h

Bojana Jovanovski u drugom kolu Kopenhagena!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski prekinula je seriju poraza pobedivši Štefani Fogel u prvom kolu turnira u Kopenhagenu.

B. Jovanovski66
Š. Fogel34
Bojana Jovanovski

U prvom setu koji je trajao 33 minuta, Fogel je prva napravila brejk i povela sa 2:1. Iako je Bojana u poslednje vreme igrala loše, ovaj put se nije predala, pa je uspela da napravi ribrejk, a onda i da uzme protivnici još jedan servis-gem u ključnom momentu, za vođstvo od 5:3.

Drugi set je trajao dva minuta duže, ali je u njemu viđen samo jedan brejk. Bojana ga je napravila za vođstvo od 3:2, sačuvala ga je do kraja seta i tako izašla kao pobednica ovog duela posle sat vremena i osam minuta igre.

Bojana, koja je 105. na svetu, će u drugom kolu igrati protiv Rumunke Monike Nukulesku, 29. teniserke sveta.

Na teren u Kopenhagenu danas izlazi i Jelena Janković. Ona će se sastati sa Britankom Laurom Robson, sa kojom je do sada igrala dva puta i vodi sa 2:0 u međusobnim duelima.