21/10/19 - 20:26h

BAZEL: Kecmanović poražen na startu, Federer čeka Lajovića

Srpski teniser Miomir Kecmanović doživeo je poraz na startu turnira ATP 500 u Bazelu.

Miomira je u prvom kolu savladao Nemac Jan-Lenard Štruf.

U meču koji je trajao sat vremena, Štruf je slavio u dva seta.

U prva četiri gema prvog seta obojica su propustili po dve šanse za brejk, da bi u nastavku duela bili sigurni na svojim servisima. Jan je set prelomio u 11. gemu kada je, uz brejk, došao do rezultata od 6:4. U drugom setu Nemac je dva puta oduzeo servis Miomiru i sa ubedljivih 6:2 ostvario pobedu.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz susreta De MinaurDelijen.

U drugo kolo takmičenja plasirao se domaći teniser Rodžer Federer.

Prvi favorit i branilac trofeja rutinski je savladao nemačkog kvalifikanta Petera Gojovčika

Švajcarac je pet puta tokom meča dolazio do brejka, a njegov protivnik uspeo je da vrati jedan servis u drugom setu. Federer je završio set sa 6:2. 6:1 nakon svega 54 minuta provedenih na terenu.

Treći igrač planete će se u osmini finala sastati sa pobednikom duela LajovićAlbot.

Teme:   ATP 500, ATP u Bazelu, Federiko Delbonis, Miomir Kecmanović, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti