02/05/21 - 22:57h

Basilašvili slavio u Minhenu, Ramos preokretom do titule u Eštorilu

Gruzijski teinser Nikoloy Basilašvili osvojio je titulu na ATP turniru u Minhenu, dok je šampionski pehar u Eštorilu podigao Albert Ramos Vinjolas iz Španije.

Basilašvili je u finalu turnira u Nemačkoj savladao domaćeg tenisera Jana-Lenarda Štrufa.

U duelu koji je trajao sat i po vremena, peti nosilac slavio je sa 2:0 u setovima – 6:4. 7:6 (7:5).

Prvi set je prelomio već na samom startu kada je napravio jedini brejk u ovom delu meča. U drugom setu nije bilo brejkova, a u produžetku je Basilašvili iskoristio drugu meč loptu.

Njemu je ovo peta titula u karijeri, a druga ove godine – prethodno je slavio na turniru u Dohi.

Ramos Vinjolas je do titule u Portugalu došao pobedom nad Britancem Kameronom Norijem.

Posle dva sata i 41 minuta igre, sedmi favorit bio je bolji rezultatom od 4:6, 6:3, 7:6 (7:3).

Tokom duela ukupno četiri puta je oduzeo servis protivniku, a pretrpeo isti broj brejkova.

Ramosu je ovo treći ATP trofej u karijeri.

Teme:   Albert Ramos Vinoljas, Jan Lenard Štruf, Teniseri, Turniri, Vesti